Вести - Охрид
Кандидатите за градоначалник седнаа во охридско... PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 24 септември 2017

raka2qqa.jpgКандидатите за градоначалник на Охрид професор Јован Стојановски од  редовите на СДСМ и д-р Митко Тилев од ВМРО-ДПМНЕ денес седна на иста маса во едно од охридските кафулиња.Ова беше нивна прва јавна официјална  средба во очи на локалните избори.Тука беше и независниот кандидат,полицаецот Стевче Стевовски.

Последни измени ( недела, 24 септември 2017 )
Читај повеќе...
 
Како се судриле полициско возило и велосипедист на ... PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 24 септември 2017

svroohrid2q.jpgНа ден 22 септември оваа година, во 10 часот и 35 минути, на крстосницата на булеварот „Туристичка“ со улицата „.Даме Груев“ во Охрид случена е сообраќајна незгода во која учествуваа патничко моторно возило марка „Шкода Јети“ сопственост на МВР на РМ а управувано од А.Д.(48) полициски службеник вработен во СВР Охрид и  велосипед марка  „Рог - Пони“  управуван од Д.Б. (80)  од Охрид.

Читај повеќе...
 
Нападнал полицаец кај Градскиот пазар во Охрид PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 22 септември 2017

svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело  „напад на службено лице при вршење работи од безбедноста“,  СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.У. (42) од Охрид.

Читај повеќе...
 
Отворена најголемата игротека во Западна Македонија PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 21 септември 2017

igro1q.jpgВчера (20.09.2017) беше свечено отворена Игротеката "Вања", најголемата игротека во Западна Македонија


 

Последни измени ( четврток, 21 септември 2017 )
Читај повеќе...
 
Ја претепал баба си додека спиела PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 21 септември 2017

svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.А.(34) од Охрид.Казненото дело, пријавениот го сторил на 31 јули оваа година во 23 часот и 30 минути во својот дом на улицата ,,Сирма Војводаво Охрид.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 8940
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive