Вести - Охрид
Урната е грдата фонтана кај Поштата PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 21 мај 2018
grdo1ww.jpgУрната е грдата фонтана кај Поштата,или нешто што се претставуваше како фонтана.Сега се поставува нова бетонска подлога,на која се уште не знаеме што ќе се постави,
Читај повеќе...
 
Годинава пожарникарите имале 168 интервенции PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 21 мај 2018
poseta1qq.jpgГрадоначалникот Јован Стојаноски  заедно со директорите на јавните претпријатија денес присуствуваше на свеченоста што по повод 20-мај, Денот на пожарникарите се одржа во просториите на Територијалната противпожарна единица во Охрид.
Читај повеќе...
 
Сатеска трупа ѓубре во Езерото PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 21 мај 2018

sateska300ppmm.jpgРеката Сатеска на вливот во Охридското Езеро носи огромни количини на ѓубре кое го фрлаат несовесните жители од подрачјата низ кои таа тече.Тоа најдобро може да се види кај вливот во Езерото,на стариот пат Охрид-Струга.

Читај повеќе...
 
Во Дебарца има регистрирано седум диви депонии PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 20 мај 2018

slicna1qq.jpgСпоред документите н Енвироплан  СА  од  Грција заедно  неколку европски партнери и носители на конзорциумот  предивдуваал изградба на фабрика за рециклажа на отпад во Годивје,Дебарца,а не само складирање на ѓубре,велат наши извори од Југозападниот плански регион.

Последни измени ( недела, 20 мај 2018 )
Читај повеќе...
 
Во Свети Наум пресадено дрво,старо три и пол века PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 19 мај 2018

sveti2wwd.jpgНа влезото од манастирскиот комплекс Свети Наум кај Охрид  каде што се наоѓа и СветиНаумовата црква,пресадено е маслиново дрво старо три и пол века,донесено од Елбасан во Албанија.Изграден е и нов паркинг.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 9427
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive