Вести - Охрид
Се чека ред во Охридската библиотека PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 10 август 2020

redzab1.jpgВо НУ Библиотека „Григор Прличев“ и во овие летни Ковид времиња е фреквентно и посетена од голем број читатели..

Последни измени ( понеделник, 10 август 2020 )
Читај повеќе...
 
Билтен: 99 лица не носеле заштитна маска PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 10 август 2020
stefd1.jpgСпоред статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 99 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-65, Струга-12, Кичево-22). 
Читај повеќе...
 
Важно за жителите на "Христо" и "Даме Груев" PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 09 август 2020
rabotanapat1q.jpgСе известуваат жителите на населбите „Христо Узунов“ и „Даме Груев“,  дека гредежните активности за уредување на на крак од улицата „Даме Груев“ кон населбата „Христо Узунов“ продолжуваат во понеделник (10.08.2020) од 09 до 16 часот со поставување на втор слој асфалт.
Читај повеќе...
 
Билтен:Нарушен јавниот ред и сообраќајка PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 08 август 2020
svrohrid2q.jpgОд Билтенот на СР-Охрид може да се прочита  дека деновиве имало нарушување на јавниот ред и мир и сообраќајка
Последни измени ( сабота, 08 август 2020 )
Читај повеќе...
 
Во "Рача" и во "Коњско" се поставуваат потпорни ѕидови PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 07 август 2020
potpornik1.jpgВо текот на изминатите неколку дена се изведуваат градежни активности за изградба на потпорни ѕидови во населбата „Рача“ и во селото „Коњско“.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 11600
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive