Вести - Охрид
Одбележана годишнината од смртта на Христо Узунов PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 24 април 2019
odbel1q.jpgСо низа свечености општина Охрид ја одбележа годишнината од смртта на Христо Узунов. Претседателката на Советот на општина Охрид, Живка Ангелоска и секретарот Игор Бежоски синоќа во ЦК “Григор Прличев” ја проследија централната свеченост по повод одбележувањето на патронатот на ОУ „Христо Узунов“.
Читај повеќе...
 
Библиотека:Признанија за денот на книгата PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 24 април 2019
nagrad1q.jpgНа Светскиот ден на книгата и авторското право, Традиционално и НУ Библиотека „Григор Прличев“од Охрид  и годинава се вклучи во неговото одбележување. Книгата е врска меѓу минатото и иднината.
Читај повеќе...
 
Милошески:Неопходна е реформа на јавната... PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 24 април 2019

predo1q.jpgОхрид е посебно место и тој заслужува повеќе. Охрид заслужува напредок и резултати.Локална самоуправа со одлики на работа, чесност, отчетност и одговорност треба да биде лицето на градот,кажа на денешната прес конференција кандидатот за градоначалник д-р Митре Милошески.

Читај повеќе...
 
Ансамблот "Ноктурно"одржа впечатлив концерт во... PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 24 април 2019

nok1qd.jpgВо пресрет на големиот христијанскипразник Велигден, фестивалот „Охридско лето“ синоќа во црквата „Света Софија“ организира  голем Велигденски концерт  на кој настапи вокалниот ансамбл „Ноктурно“ од Белград, Република Србија. 

Последни измени ( среда, 24 април 2019 )
Читај повеќе...
 
Георгиески:Охрид ќе има две катни гаражи PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 24 април 2019

kostan1q.jpg-Долги години наназад Охрид се соочува со недостиг на соодветен број на слободни паркинг места во шпицот на туристичката сезона, но и со недостиг на паркинг простор во урбаната зона, во текот на целата година. Оттука се наметнува потребата од  изградба на современи катни гаражи,вели кандидатот за градоначалник д-р Константин Георгиески,презентирајќи дел од својата предизборна програма.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 10338
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive