Поетска вечер на Ѓорѓо-Димоски во Бар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 2
ЛошОдличен 
недела, 24 јули 2011
gorgo1.jpgВечер посветена на македонскиот писател Славе Ѓорѓо Димоски ќе се одржи на Меѓународниот летен фестивал „Барски летопис“ што традиционално се одржува во  Бар.

 

Вечерта е замислена како контактна-поетска, на која присутните ќе можат да слушнат извадоци од најновите книги поезија на Димоски „Мерач на зборови”, „Поле. Бојно поле”, а медијатори ќе бидат Мила Чордашевиќ и Братислав Ташковски.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive