Ејми направи скандал во Белград PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 19 јуни 2011
ejmi00.jpg
Британска пејачка Ејми Ванхаус синоќа ја започна својата европска турнеја со скандалозен настап во Белград.
Публиката на Калемегдан ја исвирка Ејми, која во текот на еден час и 11 минути практично не ни запеа.
Работата, сепак, ја “извадил“ американскиот музичар Моби, кој со сјајниот настап ја “дигнал“ белградската публика.

Долго очекуваниот концерт на Вајнхаус, на кој се собрал пола Белград, вклучувајќи го и градоначалникот, Драган Ѓилас, министерот за одбрана, Драган Шутанов, американската амбасадорка, Мери Ворлик и лидерот на ЛДП, Чедомир Јовановиќ, се одвивал во настојување на пејачката да остане на нозе и нешто да отпее, а настапот повремено го “ваделе“ момците од бендот. Многу посетители од ВИП ложата го напуштиле концертот уште на почетокот.

Контроверзната Ејми на почетокот ја поздравила Атина, а малку подоцна и публиката во Њујорк, иако било тешко да се разбере што зборува, а како што јавува “Танјуг“ тоа било се’ што правела, зборувала неповрзано и отпеала неколку стихови од своите хитови.

Ејми, околу полноќ, дефинитивно ја напуштила сцената, а била испратена со свиркање.
 
Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive