Цеца лудо го прославила 38-от роденден PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
четврток, 16 јуни 2011
ceca.jpgЦеца многу весело го прославила својот  38 роденден во куќата на Дедиње. 'Цеца не сакаше да привлече внимание кон себе и да прави забава, па ги повикала само најблиските пријатели. Меѓутоа, како што поминуваше вечерта, а Цеца добиваше се повеќе повици со многу честитки и желби, се најавија многу пријатели што ќе поминат "само на торта", изјавуваат извори.

Цеца приредила вечера за своите гости. Се пиело по некоја чаша вино и се разговарало на убави теми. Меѓу гостите се најдоа Маријана Матеус, Сања Ѓорѓевиќ, кумата на Цеца, Вики Милковиќ, Никола Роквиќ, Ацо Пејовиќ и многу други.


Дека синот на Цеца е сега глава на куќата, зборуваат податоците за тоа дека тој наместо неговата мајка ги завршил сите обврски околу вечерата. Вељко веден момент излегол пред вилата и зборувал со обезбедувањето за последните детали. По неколку минути објаснување, се вратил во куќата за да продолжи со организацијата.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive