Влатко имаше прва проба на Евросонг PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 05 мај 2011

vlatkoilieski.jpgВчера по прошетката низ градот, Влатко ја имаше првата официјална проба во со танчарите во "Есприт" Арената. Веднаш по пробата, тој им се претстави на новинарите на прес конференција. "Есприт" Арената е мултифункционален стадион во Диселдорф, со капацитет од 54.600 посетители и можност за затворен покрив...

 

Градена од 2002 до 2004 година, и до сега била домаќин на неколку интернационални фудбалски натпревари.
"Евросонг" 2011 почнува на 10 мај со првото полуфинале. На 12 мај е второто полуфинале, а финалето е на 14 мај. Влатко Илиевски со "Русинка" која ќе ја испее на македонски јазик настапува 11 по ред на второто полуфинале. Триесет и девет земји се натпреваруваат за влез во финале. Во финалето директно се пласира големата четворка: Франција, Германија, Велика Британија и Шпанија. Од годинава, по 13 години пауза, на Евросонг се враќа Италија, која и се приклучува на четворката на 14 мај.

Последни измени ( среда, 29 јуни 2011 )
 
Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive