Албумот на Каролина продаден во 11 илјади примероци PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 2
ЛошОдличен 
петок, 01 април 2011
goceva.jpgАктуелниот албум на Каролина Гочева "Капка под небото" е продаден во 11.000 примероци, информираат од "Авалон" продукција, издавачот на албумот.

 

Продуцентите на Каролина велат дека оваа бројка ја добиле според последните информации кои доаѓаат од продажните места низ Македонија.
"Капка под небото" излезе на крајот од минатата година, и е шести по ред албум на поп ѕвездата. Каролина првиот албум "Јас имам песна" гоп издаде во 2000 година. Следеа "Зошто сонот има крај" во 2001 година, "Знаеш колку вредам" во 2003 година, "Во заборав" во 2005 година, и етно албумот "Македонско девојче" во 2008 година, во соработка со Златко Ориѓански.
Минатата недела, Каролина го промовираше новиот албум во Белград, а во моментов се подготвува за скопскиот концерт во Арената "Борис Трајковски" закажан за 13 мај.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive