Почина легендарната Џејн Расел PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 01 март 2011
dejsi.jpgСимболот на Холивуд од 40-те и 50-те години на минатиот век, легендарната американска актерка Џејн Расел, почина во својот дом во Санта Марија во Калифорнија на 89 години,

Расел се прославува во 1943 година со улогата во вестерн филмот „Надвор од законот“, главно истакнувајќи се со своите впечатливи гради. Една од нејзините најпознати улоги е во комедијата „Мажите повеќе сакаат русокоси“ во кој таа игра со секс симболот на следната генерација Мерилин Монро.
На 60-годишна возраст Расел повторно го привлече вниманието од телевизиските екрани со реклами за градници.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive