Танески победник на Поп вечерта на Трубадури PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 28 август 2010

На Поп вечерта на Долни Сарај taneski144.jpgспоред гласовите од интернационалното жири, првото место со 104 поени му припадна на Ѓоко Танески, кој настапи со песната "Ќе направам магија". Со 94 поени на второто место се пласираше Наде Талевска, додека на третата позиција се најдоа Роберт Билбилов и Деана Николовска со 89 освоени поени

Според гласовите собрани по пат на телевоутинг, повторно триумфираше победничката на Вечерта на Нови ѕвезди – Сара Марковска.

Стручното жири на фестивалот ги додели наградите за:

Најдобар сценски настап: Сања Ѓошевска

Најдобар дебитант: Александар Белов

Најдобра интерпретација: Наде Талевска за песната „Носиш дел од мене“

Најдобар текст: Борче Димитровски за „Стар календар“, во изведба на Рафинерија

Најдобар аранжман: Дамир Имери за „Не прашувај ме“, која ја отпеа Цветанка Глигорова
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive