Шола во жирото на "Охрид-фест" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 12 август 2010
shola.jpgВо ревијалниот дел од годинешниот 17-ти по ред фестивал Охрид-фест - Oхридски трубадури 2010, се очекува да настапи познатата хрватска пејачка Антонија Шола. Фестивалот ќе се одржи на 25, 26, 27 и 28 август, а Хрватката  треба да настапи на првата вечер на 25 август, која е насловена како: "Вечер на нови ѕвезди".

Таа ќе настапи со своја шоу програма по завршувањето на сите 25 песни предвидени за таа вечер, а во исто време Антонија Шола ќе биде и претседател на жирито. Најдобрите двајца изведувачи според бројот на гласовите на телевоутингот, како и најдобрите тројца изведувачи според гласовите на претставниците на публиката ќе обезбедат влез во Поп вечерта на фестивалот која ќе се одржи на 27 август.

Антонија Шола за Македонија меѓу другото ја врзува и соработката и дружењето со легендарниот Тоше Проески и ова не е нејзин прв настап на Охридски трубадури

Последни измени ( четврток, 12 август 2010 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive