Боно Фокс е опериран PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 22 мај 2010
bono.jpgПеачот на групата У2 Боно Вокс итно е опериран во  болница во Минхен.Германија,откако за време на  подготовките за турнеја го повредил грбот.

Педесетгодишниот Ирец се подготвува за турнејата во Северна Америка,која треба да ја почне на 3 јуни во Солт Лејк Сити.

Неговиот гласноговорник  кажал дека Боно се наоѓа во специјалистичкото одделение за неврохирургија во Минхен.

-Боно таму ќе помине само неколку дена,а потоа ќе биде пуштен на домашно лекување.По проценката за неговата здравствена состојба ќе  бидат соопштени   датумите за претстојните концерти,соопшти неговиот гласноговорник.

Според податоците на американскиот музички журнал "Билборд" групата У2 од коцерти лани заработила 109 милиони долари.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive