Гугл:Ако денес се гласа Германија победува во Осло PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 21 мај 2010

oslo1e.jpgИнтернет сајтот Гугл покрена нова страница наменета за предвидување на резултатите од годинешниот натпревар на Евросонг во Осло.

На оваа страница на Гугл не може да се гласа за претставниците на својата земја.Исто така, се напоменува дека резултатуте не можат да се предвидат до крај бидејќи 50 отсто од гласовите ќе ги даде стручното жири.

Според оваа страна на Гугл ако денес се гласа, на прво место би била претставничката на Германија Лена со 354 бода,на второто Гризијката  Софија Нихарадзе,а на третото Теа Гарет од  од Малта со 119 бода.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive