Брега го отвора "Охрид фест" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
четврток, 15 април 2010
bregovic.jpgПознатиот музичар Горан Бреговиќ со неговиот оркестар за погреби и свадби ќе го отвори 17 издание на фестивалот "Охрид фест - Охридски трубадури 2010" на 24 август што ќе се одржи од 25 до 28 август во Охрид.

Покрај Бреговиќ најверојатно во Охрид ќе дојде и хрватскиот пејач Мишо Ковач, кој по пауза од две децении, ќе настапи на интернационалната вечер на фестивалот. Од македонските пејачи, потврдено е учеството на Дуле и Коки, Ѓоко Таневски, Наде Талеска, Дејана Николовска и групата "Браво бенд", кои ќе настапат на поп вечерта, како и учеството на Нино Величковски, кој ќе биде дел од фолк вечерта, рече на вчерашната прес конференција во хотелот "Холидеј ин", Григор Копров, директорот на фестивалот.

 
< Претходно
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive