Фото:Попушти колекторска цевка на кејот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 26 март 2010

cevka2gg.jpgИскривена цевка од колекторскиот систем на градскиот кеј од која истекуваат фекалии.За да се најде во ваква положба одливната цевка требала да претрпи  силен маханички притисок,па оттука чудно е кој потрошил толку сила за да ја искриви.Од фекалната вода сигурно не се искривила,а и патот над неа е цврст и нема никакви оштетувања.

Без да навлегуваме во тоа кој  и зошто ја искривил цевката,факт  дека таа  овој дел на езерото го полни со фекалии.

 

                  cevka1gg.jpg

 

                cevka3gg.jpg

               cevka5gg.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive