Се расцепи ѕидот над Лапидариум PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 06 февруари 2010
karpa1d.jpgПред малку,денес по 15 часот,се расцепи ѕидот над Лапидариум.Се одронаа големи количини на земја и големи карпи,кои за среќа не паднаа на патот или врз објектот на Заводот и Музеј од Охрид.

Уривањењето  на ѕидот го следеа и повеќемина охриѓани кои тука живеат.Велат дека ништо не навестувало дека ќе се урне толкава количина на земја и толку големи камења.Пред некоие време  било интервенирано врз ѕидот, но дождовите и  влагата го направиле своето.Сега најмногу стравуваат сопствениците на куќи што се наоѓаат на самата ивица од ѕидот што се расцепи.

                      karpa2d.jpg

                        karpa3d.jpg

                                    karpa4d.jpg

 

Во близина на местото каде што се урна ѕидот беше и директорката на Завод и Музеј  Тања Паскали-Бунташеска,која замоли да не  и бараме  изјава за јавноста за овој настан.

Без разлика на се некој ќе мора нешто да преземе за да не се ничкосаат во провалијата куќите на ивицата на ѕидот.

Последни измени ( сабота, 06 февруари 2010 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive