Тенисерите испаднаа од Евро-африканската зона PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 20 септември 2009
tenis.jpg

Тениска репрезентација на Македонија од следната сезона нема повеќе да игра во првата Евро-африканска зона од Дејвис купот.Ваков расплет на настаните проследи по денешниот пораз во двојки од селекцијата на Словачка, каде противникот стигна до недостижна предност од 3-0.

Денеска, Димитар Грабулоски и Лазар Магдинчев загубија од словачкото дуо Клизан - Полашек со 3-0 по сетови 6-3, 6-3, 6-3.

Потсетуваме, вчера Димитар Грабуловски загуби од Доминик Хрбати, додека Лазар Магдинчев неможеше да му се спротистави на Лукас Лацко.

Хрбати славеше против Грабуловски со 2-0 по сетови 6-2, 6-4, 6-4, додека убедлива победа, исто така од 3-0 по сетови 6-1, 6-1, 6-3 забележа и Лацко во дуелот со Магдинчев.

Поаќајќи од фактот дека во Братислава веќе е познат победникот, утре најверојатно за нашата репрезентација ќе настапат Шендрит Деари и Томислав Јотовски се со цел да соберат интернационално искуство.

Последни измени ( недела, 20 септември 2009 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive