Македонија поразена од Хрватска PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 09 септември 2009

mejsi.jpgХрватска ја порази Македонија со 81:71 иако нашите во првото полувреме водеа со разлика која тешко можеше да се претпостави деке ќе биде анулирана до крајот на мечот.

Македонија одигра одлично прво полувреме кога на моменти водеше и со 17 поени разлика за на одмор да се замине со 48:34. Македонските кошаркари погодуваа тројки имаа офанзивни скокови играа добра одбрана и резултатот беше каков што посакуваа.

Но, по паузата на паркетот во Познањ како да истрча нова репрезентација која делуваше збунето и конфузно. Хрватите за само 4 минути по започнувањето на второто полувреме направија 12:0, а нешто подоцна целосно ја анулираа предноста на Македонците. Од 32 минута го презедоа водството и на крајот славеа со 81:71.


Најефикасни играчи на денешниот меч беа Врбица Стефанов, Соколов и Мејси со 12 постигнати поени кај Македонија и Вујчиќ со 12 и Баниќ со 11 поени кај Хрватска.

Во вториот натпревар од групата А вечерва играат Израел и Грција.

Грција ќе пренесе 4 бода во втората фаза, Хрватска 2, а Македонија нема да има бодови пред почетокот на натпреварите во новата група.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive