Бегајте од неколку типови на мажи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
вторник, 09 јуни 2009
aeroprodavnica.jpg

Книгата ,, Bullies, bitches and bastards”, дело на две британски новинарки во една книга ги опишува разните типови на личности со кои што можете да се сретнете во секојдневниот живот. Ајлин Кондон и Аманда Едвардс ве советуваат кои мажи и жени треба да ги избегнувате.

Според нивната категоризација постои определена група на мажи кои што треба да се избегнуваат по секоја цена.

Големи бебиња

Овој маж не прави ништо конструктивно освен тоа што си игра со своите гаџети, слуша музика игра игри. Во меѓувреме очекува да се грижите за него и за неговите потреби. Доколку не сте подготвени да станете дадилка, бегајте што подалеку од него.

Човек од Атлантида

Се појавува а потоа повторно исчезнува. Никогаш не е присутен на вашиот роденден, именден, или празник. Понекогаш ќе се појави но сосема случајно. Овој човек не признава часовник и календар.

Човек за караница

Неговата емотивна температура секогаш се наоѓа на критично ниво. Ужива да се кара и секогаш го подготвува својот напад. Причината не важна. Затоа направете си услуга и заминете додека се уште можете.

Дечко без обврска

Тој инсистира вашата врска да биде без ветувања па макар и да трае пет години. Одбива подобро да се запознае со вашите роднини или пријатели и да ве придружува при поголеми собири.

Шармер

Дава комплименти на секоја девојка до оној момент кога не почувствува дека сте во неговите раце. Откако веќе не сте му интересни преминува на следната жртва која во случајот може да биде и вашата најдобра другарка.

Его Борач

Овој човек е најсебичното суштество на планетата. Неговите приоритети се јасно дефинирани. Тој, тој и само тој. Во борбата за внимание сите се противници, дури и пријателите, децата и вие.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive