Настраданите патници на "Ер Франс" ги изеле ајкули? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 07 јуни 2009

erfrans.jpgПотрагата по остатоците  од паднатиот авион  на "Ер Франс" и по телата на патниците продлжува со учество на поголем број  бродови и авиони од повеќе земји.Постојат стравувања дека телата или пропаднале во океанските длабочини,,или пак ги изеле ајкули.Потврда за ова нема, но расте нетрпението  кај роднините на настраданите.

"Ер Франс" соопшти дека ќе ја забрза замената на сензорите за брзина на авионите од типот Ербас, по исчезнувањето на А330 над Атлантикот пред една недела.Постојат извесни шпекулации дека податоците на старите сензори можеби го предизвикале падот на авионот во кој имаше 228 патници и членови на екипажот.Истражните органи велат дека сензорите во авионот Ербас А330 давале „неверодостојни податоци“ неколку минути пред исчезнувањето на авионот.

Последни измени ( недела, 07 јуни 2009 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive