Јунакот од "Кил Бил" се обесил? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 04 јуни 2009

dejvid.jpgПознатиот глумец Дејвид Карадин,пронајден е мртов во хотелска соба во Бангкок.Тој бил пронајден обесен,а полицијата претпоставува дека се работи за самоубиство,јавуваат светските агенции.

Карадин (72) на Тајланд го снимал новиот  филм „Stretch”.Тој бил одличен познавач на борачките вештини поради што му е доделена улогата на Кејн во познатата серија "Кунг -фу".Играл во  филмот на Скросезе„ Box­car Bert­ha”, глумел возачи на спортски автомобили во филмските дела „Пол Бар­тел” и „Мр­тва тр­ка”.Многумина сепак го паметат како јунак на Тарантиновото дело "Кил Бил".
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive