Франција го потврди уривањето на нејзиниот авион PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 03 јуни 2009

erfrans.jpgФранцуската воена команда потврди дека остатоците најдени вчера во Атлантскиот океан се од патничкиот авион на “Ер Франс“, што исчезна во понеделникот. Според експертите, сите 228 лица во авионот настрадале, а засега не се откриени телата на загинатите. Црните кутии се  претпоставува дека се наоѓаат на околу 2.000 - 3.000 метри длабочина во океанот и нивното вадење ќе биде многу тешко.

Претходно, министерот за одбрана на Бразил, Нелсон Жобим, изјавил дека нема сомневање дека се воочени остатоци од авионот на “Ер Фанс“ во Атлантикот, кој исчезна со 228 патници и членови на екипажот.

Авионот од типот “херкулес“ што учествувал во потрагата на патничкото летало, воочил делови од авионот кај островот Фернандо де Нороња, на 650 километри од брегот на Бразил. Ова потврдува дека авионот паднал во оваа област, истакнал Жобим, на вечерашната прес-конференција.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive