Авион од "Ер Франс" влетал во турбуленција PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 01 јуни 2009
erfrans.jpgФранцуската авио компанија “Еар Франс“ објавила дека авион со 216 патници и 12 членови на екипажот пред да исчезне испратил порака дека поради силни турбуленции имал кратко свртување, пренесува “Ројтерс“. Во соопштението е додадено дека од авионот примиле автоматска порака дека леталото имало краток електричен спој предизвикан од силната турбуленција.

Од друга страна, бразилските воздушни сили соопштиле дека авионот поголемиот дел од Атлантскиот океан го прелетал, пред да исчезне од радарите.

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive