Хефнер го продава "Плејбој" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 30 мај 2009

hju.jpg"Плејбој" оди на продажба.Вака одлучил неговиот основач Хју Хефнер (83) кој ова списание за мажи планира да го продаде за  почетна цена од околу 300 милиони долари.

Иако ова списание и денес е најчитано  во САД,сепак од 1972 година кога имало тираж од  7 милиони примероци, сега спаднало на околу 3 милиони.

За падот на тиражот на "Плејбој" познавачите на прилите во САД велат дека е е винова светската економска криза,бесплатното нудење на порнографски содржини на  Интернет.

Хефнер "Плејбој"го оснивал  во 1953 година со капитал од околу 9.000 долари.Првиот број бил печатен во тираж од 500 примероци.За него успеал да обезбеди фотографија на Мерилин Монро за околу 500 долари

Ова списание ќе остане  запаметено по својата одлична хартија на која се печати,одличните фотографии,но и врвно обработените интервјуа,меѓу кои се оние со Џими Картер,Фидел Кастро и други.

За "Плејбој" позирале Мерилин Монро,Урсула Андерс,Мадона.Сидни Крафорд,Памела Андресон

Последни измени ( сабота, 30 мај 2009 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive