Брена во Сараево ќе ја чуваат 1000 полицајци PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
сабота, 30 мај 2009
lepa.jpg

Фолк пејачката Лепа Брена вечер ќе одржи концерт во Зетра, Сараево, и покрај бројните протести. Поради прашината која се дигнала, времето на  нејзиното доаѓање  и каде таа ќе отседне е строго чувана тајна.

Концертот и пејачката ќе го обезбедуваат околу илјада полицајци и  друго обезбедување, вклучуваќи ја и специјалната полиција.

Координативниот одбор на боречките организации на кантонот Сараево ден пред концертот презентирал нови причини за спречување на одржувањето на концертот.

Лепа Брена неодамна за “Блиц“ изјавила дека не се плаши од ништо и од никој. “Од никого не се плашам и на секому отворено му гледам во лице“.

Полицијата и организаторите во  строга тајност го чуваат времето  на нејзиното доаѓање во Сараево. За концертот биле акредитирани 300 новинари од регионот и Европа.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive