Мадона се повредила при пад од коњ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 19 април 2009

madona.jpgАмериканската поп ѕвезада Мадона се здобила со полесни повреди кога паднала од коњ.Коњот го уплашил еден фоторепортер.Инцидентот се случил на Лонг Ајледн,а 50 годишната пејачка биле префрлена во болница, но набргу била пуштена дома.

Инцидентот се случил кога коњот што го јавала Мадона се уплашил од еден папарацо кој скокнал од еден жбун  за да ја фотографира  славната пејачка која била во посета на некои свои пријатели.

Ова не и е прв пат  на  Мадона да паѓа од коњ.Тоа во 2005 година и се случило на нејзиниот  имот во Англија,кога при падот од коњ нагнечила три ребра,а ја скршила и клучната коска и раката.

Последни измени ( недела, 19 април 2009 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive