Трамп повика да се одложат претседателските избори PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 30 јули 2020
tramp1t.jpgДоналд Трамп побара претседателските избори во ноември да бидат одложени, сметајќи дека гласањето по пошта би можело да доведе до измами и неточни резултати. Тој предложи тие да се одложат додека не се стекнат услови за „правило и безбедно гласање“.

Постојат малку докази за тврдењата на Трамп, но тој во минатото често зборуваше против гласањето по пошта, опишувајќи го како подложно на измами. Сојузните држави сакаат да го олеснат гласањето по пошта поради грижите за јавното здравје среде пандемијата на коронавирусот.

„Универзалното гласање по пошта ќе ги направи ноемвриските избори најнеточни и најизмамнички во историјата. Тие ќе бидат голем срам за САД“, напиша Трамп на Твитер и побара одложување на изборите.

Во почетокот на месецот, Калифорнија, Јута, Хаваи, Колорадо, Орегон и Вашингтон кажаа дека планираат целосно да ги одржат изборите по пошта. Речиси половина од сојузните држави ја имаат опцијата за вакво гласање.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive