Кели Престон сопругата на Траволта почина нан 57 година PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 13 јули 2020
keli1w.jpgКели Престон, актерка и сопруга на Џон Траволта, почина на 57 години по двегодишна битка со рак на дојка.

„Со тешко срце сакам да ве известам дека мојата прекрасна сопруга Кели ја загуби двегодишната битка со ракот на дојка. Таа храбро ја водеше оваа борба со љубов и поддршка од многумина“, напиша Траволта на Инстаграм.

Престон и Траволта беа во брак 29 години и заедно имаат три деца, од кои синот Џет почина во јануари 2009 од епилептичен напад додека биле на одмор на Бахами.

Престон имаше четиридецениска кариера во Холивуд, остварувајќи над 70 филмски и телевизиски улоги, при што често глумеше покрај Траволта. Тие се запознаа во 1987 година и заедно играа и во нејзиниот последен филм „Готи“ од 2018.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive