Воз паркиран на мост се претвора во хотел PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 12 јули 2020
vozhotel1.jpgНов луксузен хотел во Јужна Африка ќе им овозможи на гостите да спијат во воз паркиран на мост.

Кругер шалати“ делумно се наоѓа на историскиот мост Селати, кој поминува преку реката Сејби во националниот парк Кругер. Реновираниот воз ќе содржи 24 соби во своите вагони, постојано паркирани на пругата што веќе не се користи.

 зградбата на хотелот беше во застој поради пандемијата на коронавирусот, но се очекува тој да биде пуштен во функција во декември оваа година. Собите ќе имаат стаклени ѕидови со поглед на реката и се декорираат во соработка со локални уметници. На мостот, како дел од хотелот, ќе има базен.

„Кругер шалати“ му оддава почит на националниот парк, кој пред речиси 100 години се отвори за посетители и е познат по тоа што низ него слободно се движат лавови, леопарди, носорози, слонови и африкански бафала. Ноќевање ќе чини 520 долари за едно лице, со вклучени оброци и пијалаци.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive