Возач на автобус во Франција убиен зошто не пуштил... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 11 јули 2020
odbile1r.jpgВозач на автобус во Франција почина пет дена откако бил нападнат од патници кои одбиле да носат заштитна маска, објави неговото семејство. Педесет и деветгодишниот Филип Монгијо останал во кома по нападот во југозападниот град Бајоне во неделата.

„Одлучивме да го исклучиме од апарати и лекарите се согласија со нас“, изјави неговата ќерка Мари.

Двајца мажи во 20-ти години се уапсени и обвинети за обид за убиство, а уште двајца се обвинети што не му помогнале на лице во опасност. Монгијо побарал од тројца од нив да стават маска пред да влезат во автобус. Заштитните маски се задолжителни во јавниот превоз во Франција.

Градоначалникот на Бајоне го опиша нападот врз Монгијо како варварски чин, додека илјадници луѓе излегоа на мирен протестен марш низ градот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive