Исчезна градоначалникот на Сеул,оставил... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 09 јули 2020
seulg1.jpgПолицијата покрена потрага по градоначалникот на Сеул, Парк Вон-сон, кој се води како исчезнат.

Сигналот од неговиот мобилен телефон за последен пат бил детектиран во близина на мал рид во Сеул и потрагата сега е фокусирана на тој дел. Телефонот моментално е исклучен, кажа полицијата.

Ќерката на Парк изјави дека тој пред да излезе од дома, оставил гласовна порака која звучела како тестамент.

Шеесет и четиригодишниот Парк беше избран за градоначалник во 2011, а во јуни минатата година го освои третиот и последен мандат. Тој не се појавил на работа денеска, откажувајќи претходно договорен состанок.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive