Новак Ѓоковиќ и сопругата негативни на коронавирусот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 03 јули 2020
novak_i_elena1q.jpgНовак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена веќе не се носители на коронавирусот. Тие биле негативни на последното тестирање, десетина дена откако поради појавата на коронавирусот нагло беше прекинат тенискиот турнир во Задар организиран од Ѓоковиќ.

Финалето на Адрија тур беше откажано на 21 јуни откако Григор Димитров објави дека е заразен, по што и Ѓоковиќ замина за Белград на тестирање, на кое имаше позитивен резултат.

Српските медиуми јавуваат дека Новак и Јелена цело време додека биле во самоизолација не покажувале никакви симптоми на вирусот.

Освен Ѓоковиќ и Димитров, позитивен тест по турнирот имаа и Борна Ќориќ, Виктор Троицки и Горан Иванишевиќ.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive