Дубровник никогаш не бил попразен PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 03 јули 2020
dub1w.jpgПрв ден на јули е, а Страдун, најпознатата улица во Дубровник, е речиси празна. Тоа е сцена што жителите не ја паметат, но Дубровник е уште една популарна европска туристичка дестинација која ги трпи последиците од пандемијата на коронавирусот.

На улиците може да се сретне само по некоја помала група туристи, а и терасите на кафулињата не се полни.

Локалните медиуми најавуваат дека ситуацијата од денеска ќе почне да се подобрува бидејќи ќе се зголеми бројката на авионски летови кон градот и се очекува секој ден да ги има десетина, главно меѓународни.

Дубровник лани го посетиле рекордни 1,44 милиони туристи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive