"Ролинг стоунс" му се закани на Трамп со тужба доколку.. PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 28 јуни 2020
tramp1t.jpgРолинг стоунс“ го предупреди Доналд Трамп дека ќе се соочи со тужба доколку продолжи да ја користи нивната музика на предизборните митинзи.

Ова уследи откако на митингот во Тулса беше пуштена песната „Не можеш секогаш да добиш она што го сакаш“ (You Can’t Always Get What You Want). Истата песна Трамп ја користеше и во претходната кампања.

„‘Ролинг стоунс‘ не го поддржува Доналд Трамп“, објави групата на Твитер пред четири години.

Претставниците на групата сега кажаа дека ќе бидат принудени да преземат чекори за да го спречат Трамп да го користи нејзиниот материјал откако претходните наредби биле игнорирани.

Претходно, и семејството на покојниот Том Пети ѝ порача на кампањата на Трамп да престане да ги користи неговите песни на митинзите.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive