Од Билтенот на СВР-Охрид: дрога,пожар,караници PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 28 јуни 2020
svrohrid2q.jpgВо изминативе два дена СВР-Охрид информира за  откривање на лице  со дрога, пожар,караници во Градиште. На 28.06.2020г.во 02.30 часот, во СВР Охрид, приведен охриѓанец , кој, во близина на угостителски објект, лоциран на улицата „Партизанска“ во Охрид, е затекнат  при оддавање на опојна дрога марихуана. Пронајдената наркотичка дрога и друг прибор, се одземени по што, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


На 27.06.2020 година, во 06,05 часот, во СВР Охрид пријавен е пожар во Монопол, лоциран на улицата „Живко Чинго“ кој се појавил на дел од кровната конструкција. Со интервенција на Територијалната противпожарна единица, пожарот е локализиран а потоа целосно изгаснат.


На 27.06.2020 година во 14.30 часот, на плажа во Авто-кампот „Градиште“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање и викање помеѓу , двајца охриѓани. Против нив, во согласност со одередбите од Законот за прекрѓоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive