И Иванишевиќ се заразил со ковид-19 на турнирот во Задар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 27 јуни 2020
ivani1.jpgХрватската тениска легенда Горан Иванишевиќ е последниот учесник на тенискиот турнир Адрија тур во Задар кој имал позитивен тест на коронавирус. Иванишевиќ, кој му е тренер на Новак Ѓоковиќ, кажа дека претходно двапати имал негативен тест.

„По два негативни теста во последните 10 дена, дознав дека денешниот, трет тест е позитивен на коронавирус. Се чувствувам добро и немам никакви симптоми. Продолжувам со претходно почнатата самоизолација“, напиша Иванишевиќ на Инстаграм.

Серијата Адрија тур беше прекината во неделата во пресрет на финалниот меч во Задар, откако Григор Димитров објави дека е заразен. По него, позитивен тест имаа и играчите Борна Ќориќ, Виктор Троицки и Новак Ѓоковиќ, како и уште двајца тренери. Иванишевиќ беше директор на турнирот во Задар и исто така беше снимен како се забавува со Ѓоковиќ во ноќните клубови, но и се дружеше со хрватскиот премиер Пленковиќ, кој претходно одби да оди во изолација.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive