Непознат возач предизвикал сообраќајка на патот Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 27 јуни 2020
svrohrid2q.jpgНа  26.06.2020 година во 09.20 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево,  помеѓу селата  Ботун и  Ново Село,  случена е сообраќајна незгода во која, засега непознат возач на патнички автомобил, управувајќи кон Кичево, извршил претекнување на колона автомобили и предизвикал судар помеѓу три моторни возила: товарно возило „Фиат Дукато“ со скопски регистарски ознаки управувано од Г.П. (58) од Скопје, „Пежо партнер“ со кичевски регистарски ознаки управувано од Ж.И. (62) од Кичево и автомобил „Мерцедес“ со американски регистарски ознаки, управуван од П.М.(68) од Охрид. Во незгодата нема повредени лица а предизвикана е материјална штета. СВР Охрид презема мерки за расветлување на настанот.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive