Никнува дивоградба кај Свети Стефан,во Градиште... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 30 мај 2020
divos1vv.jpgНа самиот брег на туристичката населба Свети Стефан, меѓу охриѓани позната и како Синдикална, денес до самиот брег никнува нова дивоградбата, а се сечеа и некои од поблиските дрвја до неа. На самото место излегле инспектори од локалната самоуправа.

„Во овој момент можеме да кажеме дека во Свети Стефан излезе инспекција која констатира дека станува за дивоградба”, ни рекоа од локалната самоуправа, без да се прецизира какви мерки ќе бидат преземени.

Од вчера во Градиште, на местото каде што беше изграден ѕид во езерото, а потоа под притисок на јавноста беше урнат, повторно се гради.

 „Каква што е востановената практика во Општина Охрид, ако те начекаат нелегално да градиш, и евентуално се руши малку за пред камери, откако ќе помине одреден период, и очите на јавноста се вперени на друга страна, работите продолжуваат. И повторно истата состојба, фотографии од пред неколку часа, на истата локација, Градиште. Не само што не се запира, туку и се фаворизира узурпирањето”, кажаа од невладината Охрид СОС.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive