"Живи" фатени со кеса дрога во автомобил PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 30 мај 2020
stefd1.jpgНа 29.05.2020 година, околу 21 часот и 30 минути, во СВР Охрид приведени и лишени од слобода се Н.М. (45) и Е.Ш.(40), двајцата од Охрид. Тие, се затекнати во патнички автомобил „БМВ“ на улицата „Васил Стефоски“ во кое, при преглед пронајдена и одземена е најлонска кеса со опојна дрога марихуана. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.
На 29.05.2020 година, околу 22.30 часот, на локален пат во кичевското село Зајас, Ч.А. (42) го нарушил  јавниот ред и мир со со карање а потоа физички ја нападнал Ф.Д.(17) , двајцата од истото село. Против напаѓачот, ОВР Кичево ќе поднесе пријава.На 29.05.2020 година, пред угостителски објект во струшкото село Мороишта, нарушен е јавниот ред и мир, во кој, А.Д.(37) од населбара „Мислешевски пат“ бил физички нападнат од едно засега непознато лице. ОВР Струга, презема мерки за расчистување на настанот по што, ќе поднесе соодветна пријава.
На 29.05 2020 година, М.С. (39) од Кичево, во полициската станица пријавила дека на булеварот „Ослободување“ во Кичево, била нападната од куче скитник. Притоа, таа се здобила со повреди на левата нога.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive