Во Охрид за една недела има двајца новозаразени од... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 30 мај 2020

centar1qq.jpgОд тестираните лица во периодoт од 23  до 29 мај во општина Охрид лабораториски е дијагностицирано присуство на COVID-19 кај 2 лица, a од општина Струга 8 лица се лабораториски дијагностицирани на присуство на COVID-19. Под здравствен надзор од 14 дена во општина Охрид се 44 лица, во Струга се 56 лица,Активни случаи во Охрид се 6, а во Струга 11,велат од Центарот за јавно здравје во Охрид.

Од почетокот на пандемијата во  Охрид и соседната општина Дебраца нема починати од КОВИД-19

 

Од почетокот на епидемијата до денес, 30 мај 2020,лабораториски е дијагностицирано присуство на COVID-19 на  вкупно 152 лица во општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа од кои на 23 лице во општина Охрид и Дебрца, 79 лице во општина Струга и 50 лица во општина Дебар и Центар Жупа.Оздравени пациенти од Охрид се 17, од Струга се 52, а од Дебар и Центар Жупа се 47 пациенти.Нема  починати пациенти од општина Охрид и Дебарца, од општина Струга се починати 16, а од Дебар и Центар Жупа се починати 4 лица,кажаа од Центарот.

 

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive