Четири починати и 52 новозаразени од КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 29 мај 2020
koronav1w.jpgВо изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови случаи на коронавирус, соопштија од Институтот за јавно здравје. Од нив, 26 се од Скопје, 9 од Тетово, 7 од Штип, 6 од Куманово, 2 од Струга и по еден од Велес и Кочани.

Институтот за јавно здравје соопшти и за четворица починати од коронавирус, и тоа двајца од Скопје и по еден од Тетово и Велес.

Досега, вкупно во земјава се направени 27.684 тестови, а позитивни биле тестовите кај 2.129 лица.

Последни измени ( сабота, 30 мај 2020 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive