За два месеци 326 лица не ја почитувале забраната за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 28 мај 2020
svrohrid2q.jpgВо периодот од 22.03.2020 година до 26.05.2020 година кога на сила беше полицискиот час со цел спроведување на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19,  според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид,  вкупно 326 лица  лица не ја почитувале забраната за движење (15 лица на возраст до 18 години, 307 лица на возраст од 18 до 67 години, 4 лица над 67 години). 

Во истиот период а во врска со членот 206 од Кривичниот законик „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, поднесени се вкупно 193 пријави  против 222 лица. Истовремено, извршени се 3398 контроли врз лицата во изолација и 12.173 контроли врз лицата во самоизолација. Воедно, полициските службеници самостојно но и во координација со Државниот пазарен инспекторат, извршиле 4636 контроли врз угостителски и други објекти.

Последни измени ( четврток, 28 мај 2020 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive