"АББА" сака да издаде новa музика до крајот на годината PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 25 мај 2020
abba1q.jpgДве години откако најави враќање на музичката сцена, легендарната шведска четворка „АББА“ конечно планира да издаде нова музика во текот на оваа година. Ова го објави еден од членовите на групата Бјерн Улвеус, откривајќи дека „некаде после летото“ треба да излезат две песни, насловени „I Still Have Faith In You“ и „Don’t Shot Me Down“.

Новата музика доаѓа оваа година. Претпоставувам некаде после летото. Но, не можам да кажам со сигурност“, изјави Улвеус.

Во 2018, групата објави дека планира да издаде нов материјал, 35 години откако четирите членови за последен пат биле заедно во студио. Последниот сингл им беше „Thank You For the Music“ од 1983 година, по што тие прекинаа секаков облик на соработка.

Улвеус во исто време ја отфрли можноста дека „АББА“ некогаш повторно ќе настапува во живо.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive