Чесите го слават отворањето на пабовите со бесплатно PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 25 мај 2020
pivoc1.jpgЧесите пијат најмногу пиво по глава на жител на светот и од денеска повторно можат да уживаат во него без ограничувања.

Откако пред две недели беа отворени терасите и градините на пабовите, баровите и рестораните, пиво од денеска ќе може да се служи и во затворено и најголемата чешка пиварница одлучи да го искористи тоа за малку реклама.

Секој гостин кој ќе нарача точено пиво „пилснер урквел“ ќе добие уште едно бесплатно, објавија чешките медиуми.

„Решивме да го одбележиме овој момент со најголемиот настан во историјата на пиварницата. Сакаме да ги повикаме сите љубители на пивото на една голема забава“, соопштија од „Пилснер урквел“.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive