Во Студенчишта нема веќе место за закотвување на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 25 мај 2020
studenciski1qa.jpgОсумдесет сопственици на глисери и јахти се пријавиле во ЈП „Билјанини извори” за да обезбедат место за закотвување на своите пловила во каналот Студенчишта во Охрид. Оттаму велат дека за летово нема веќе слободни везови,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам

„Владее голем интерес за закотвување пловни објекти во каналот Студенчишта. Се пријавија 80 сопственици на глисери и јахти, потоа сопственици на 50 кајчиња и на 20 катамарани. На овој дел повеќе нема место за прифат на нови пловила. За шестмесечно закотвување на глисери поголеми од шест метри се плаќа 9.000 денари, а за јахти 20.000 денари. И годинава предност имаа оние кои минатото лето ги закотвуваа своите глисери и јахти на овој дел од брегот“, ни изјави директорката на „Билјанини извори”, Гордана Јованоска.

Ова јавно претпријатие минатото лето го презеде делот на каналот каде што се закотвуваат скапи пловни објекти, но и кајчиња. Имаат обезбедено и постојана чуварска служба.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive