Во баптистичка црква во Франкфурт се заразиле 107... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 24 мај 2020
bap1ww.jpgГерманските власти се обидуваат да ги идентификуваат сите кои присуствувале на миса во баптистичка црква во Франкфурт овој месец, откако најмалку 107 луѓе имале позитивен тест на коронавирус.

Црквите во сојузната држава Хесе, каде што се наоѓа и Франкфурт, повторно почнаа да одржуваат богослужби од 1 мај, откако беа олеснети рестриктивните мерки, при што мора да се почитуваат социјална дистанца и строга хигиена.

„Оваа ситуација ни покажува колку е важно да бидеме претпазливи, особено сега кога се олеснети рестрикциите. Вирусот и натаму е тука и се шири“, изјави регионалниот министер за здравство Каи Клозе.

Властите веруваат дека мисата од која што се проширила заразата се одржала на 10 мај. Нејасно е дали сите 107 заразени биле присутни или бројката ги вклучува и оние кои биле во контакт со некој оттаму.

Според институтот за заразни болести „Роберт Кох“, бројот на заразени во Германија порасна на 178.281, а починале 8.247 луѓе.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive