Шпанија ги отвора плажите во јули,фудбалот... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 23 мај 2020
plazi1w.jpgШпанија ќе се отвори за странските туристи во јули, објави премиерот Педро Санчес, ветувајќи дека владата ќе ја гарантира безбедноста на посетителите, додека земјата излегува од еден од најстрогите карантини во Европа.

„Шпанија прима 80 милиони посетители годишно. Објавувам дека од јули Шпанија повторно ќе биде отворена за странските туристи. Тие можат да планираат одмор во нашата земја. На Шпанија ѝ е потребен туризам и им гарантираме на туристите дека нема да бидат изложени на никакви ризици. Шпанија ве очекува од јули“, кажа Санчес.

Тој исто така објави дека на 8 јуни продолжува шпанското фудбалско првенство, при што натпреварите ќе се играат пред празни трибини. Шпанскиот фудбал е во прекин од 12 март и уште треба да се одиграат 11 кола.

Шпанија од вторник ќе биде во десетдневен период на национална жалост за жртвите на коронавирусот. Во земјата досега има 28.628 починати од КОВИД-19.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive