За една година во Општина Охрид се асфалтирани 35 уличк PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 22 мај 2020
asfalt100kk.jpgЗа оваа една година од мандатот на Градоначалникот Константин Георгиески  асфалтирани се 35 тесни улички на територијата на Општина Охрид и потрошени се 7 000 000 денари.

 

-Исто така асфалтирани се две поголеми улици: -улица „Егејска “ ,нов асфалт на коловозот со површина од 3555 м2. Вредноста
на  овој проект е 11. 463. 402 денари. - улица „АСНОМ' , нов асфалт на коловозот со површина од 5. 953м2.Вкупната вредност на проектот е: 8. 807. 073 денари.За овие зафати потрошени се 27 270 475 денари,велат од локалната самоуправа

Во моментов се работи на улица во стара Касарна , проект во вредност од 9 200 000 денари и на тротоари и велосипедски патеки на „11 Корпус “, проект во вредност од 11 500 000 денари.

-Планирани се реконструкции на улиците „1-ва Македонска ударна бригада во вредност од 13 400 000, реконструкција на улицата „Охридска бригада “ во вредност од 2 400 000 денари и улици во населба Христо Узунов во вредност од 4
200 000.Граѓаните заслужуваат подобри услови за подобар и поквалитетен  живот  и секако е приоритет на Локалната самоуправа,велат од Општината.

Последни измени ( петок, 22 мај 2020 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive