Спуштена полуподморница во Охридското езеро PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 22 мај 2020
poluipodmornica2qa.jpgВо Охридското езеро кај градското пристаниште беше спуштена полуподморница,специфичен пловен објект од кој низ прозирна површина на трупот ќе може да се гледа дното на Езерото

Точно е , ова е полуподморница.Таа  има стаклено дно  низ кое ќе може да се гледа живиот свет во Езерото.Ќе служи за туристички цели”, кусо ни изјави Горан Устијаноски,капетанот на Капетанијата на македонсите пристаништа. 

 

Инаку,Охрид уште пред повеќе од една деценија,преку неколку  познати хотели сакаша да набави мини подморници.Тогаш дури беа воспоставени контакти со германскиот производител за набавка на два вакви пловни објекти,но од повеќе причини ова не се реализира.

 

Овие мини подморници можеа да превезат по двајца патници,а цената за час подводна пловидба беше околу 45 евра.Можеби ова беше причината што угостителите се откажаа од набавката на мини подморниците.

Последни измени ( петок, 22 мај 2020 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive