КОВИД-19 најверојатно ќе ги одложи Оскарите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 20 мај 2020
oskar2019.jpgСледното, 93. доделување на Оскари најверојатно ќе биде одложено поради коронавирусот, јавуваат американски медиуми.

Најголемата ноќ во сезоната на филмски награди треба да се одржи на 28 февруари 2021, но повеќе извори му кажале на сајтот „Вараети“ дека тоа е крајно неизвесно.

„Поверојатно е дека церемонијата ќе биде одложена“, изјавил еден извор, додавајќи дека новиот датум допрва треба да биде утврден.

Академијата за филмска уметност и наука веќе промени некои правила во врска со номинирањето за следните Оскари, па за првпат, предвид ќе бидат земени и филмови кои имале премиера на стриминг сервис, а не во кино. Коронавирусот ја запре целата филмска индустрија, при што беа откажани голем број премиери.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive